Середа, 13.11.2019, 04:07
Вітаю Вас Гість | RSS

НВК с. Видраниця

Форма входу
А ви знали що...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

З історії школи

З 1 листопада 1888 року в с. Видраниця діяла церковно-приходська трьохкласна школа. У ній працювали вчителі: Сахарчук Йосип, Бохорська Марія, Камінський Тадеуш. У 30-х роках школа стала семикласною.
У 1933 році була проведена шкільна реформа, суть якої полягала у створенні 3-х типів початкових шкіл – І, ІІ, ІІІ ступеня.. З часом церковноприходську школу перевезли на хутір Поплинця, що знаходився в с Задолина. Паралельно із школою на хуторі Поплинця діяла інша школа, яка знаходилась між новим і старим кладовищем.
У 1936 році, за часів Польщі, побудовано школу на хуторі Відмітки. У 1939 році силами місцевої молоді були проведені внутрішні роботи, і нова школа почала працювати. Директором школи працювала Лара Володимирівна (прізвище невідоме) . Педагогічний колектив школи постійно змінювався. Кадрів не вистачало, тому присилали вчителів із східної України (Долік М.М., Королькова Г.М., Курлук М.Д.).В 1961-1963 роках добудовано другий корпус, цегляний. З того часу учні навчались лише у школі, місця не вистачало, тому навчання проводило в три зміни. Електричного освітлення не було, доводилось використовувати світло гасової лампи.
Не дивлячись на складні умови, вчителі працювали творчо. За вагомі трудові досягнення, високий професіоналізм була нагороджена орденом Трудового Червоного прапора і удостоєна звання «Заслужений вчитель України» Королькова Галина Микитівна – директор школи. Серед тодішніх вчителів слід відмітити Грищук Є.П., нагороджену Ленінською ювілейною медаллю. Обласними та республіканськими грамотами відзначена праця старшого вчителя, вчителя початкових класів Лахтюк М.Д., і Відмінника народної освіти, вчителя географії Назарук А.А.
32 роки свого життя віддала нашій школі заслужений вчитель України, кавалер ордена «Знак пошани», Відмінник народної освіти Літвінчук Ганна Арсентіївна. Продовжив справу Королькової Г.М., вчитель історії Янцевич П.Г. З 1994 року вчительський колектив очолювала Назарук Н.Т., а з 2007 року – Авдіюк В.В.
Будівництво нової школи розпочалось у 1991 році. Після розвалу Радянського Союзу будівництво було «законсервоване». Лише у 2006 році вдалося ввести в експлуатацію 9 класних кімнат нової школи, а з 1 січня 2007 року навчання почало проводитись в одну зміну.23 грудня 2008 року здано в експлуатацію першу чергу школи.Педагогічний колектив школи примножує добрі справи своїх попередників, підтримує славу педагогів старших поколінь. В школі працює багато досвідчених педагогів, як Назарук Т.В., Андріюк Л.Н., Лавренюк О.О., Лукашук В.П., Янцевич П.Г., Лавренюк В.І., Лукашук А.К., Лахтюк Г.М., Дейнека С.С., Авдіюк В.М., Палій О.І., молодшого покоління Токарська М.М. Творча праця спрямована на виховання громадянина України, підготовку майбутніх спеціалістів краю.

Міні-чат

ANDRIY SK© 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz